HAKKIMIZDA


Dericilik sektörünün önde gelen konfeksiyon üreticisi konumundaki Efe Can Deri San. ve Tic. Ltd. Şti. 1990 yılından beri  deri sektörüne hizmet vermektedir . Üretim faaliyetlerini İzmir'de sürdüren Efecan Deri, bay ve bayan her türlü deri giyim eşyası üretebilmektedir . Yıllık üretim kapasitesi  50,000 adet civarında olup ,  müşterilerimizin talebine göre her türlü etek , yelek , pantolon , ceket , kaban , mont ve elbise çeşidini karşılayabilmekteyiz.
1995 yılında,bünyesine eklediği deri fabrikası ile entegre bir firma haline gelmiştir . Yılda 3.2 milyon ayak deri üretebilmekte olan fabrikamızın ; Zig deri , Nappa başta olmak üzere , Süet ve Nubuk çeşitleri de ürün yelpazesinde mevcuttur.Derinin %80'lik kısmını deri sektörünün lider ülkeleri olan İngiltere , Fransa , İtalya , İspanya , Azerbaycan , İran , Libya ve Tunus'tan ithal etmektedir. 3000 m2 kapalı alana sahip deri fabrikamız , Manisa Dericiler Sitesinde bulunmakta olup, sitenin son teknolojiye sahip alt yapısıyla , kimyasal arıtma sisteminden faydalanarak çevreye zarar vermeden üretim yapmaktadır.
Öncü firma anlayışını ilke edinirken , insan sağlığını da göz önünde bulundurarak , su bazlı ekolojik üretim yapan boya makinalarımız ile üretime devam etmekteyiz.
Yıllık üretimimizin %70 'ini ihracat %30'unu iç piyasa oluşturmaktadır.